wordpress simple image sizes eklentisi - SADIK ÖZDOĞAN KİŞİSEL BLOĞU - SADIK ÖZDOĞAN KİŞİSEL BLOĞU
Okuma süresi: 1 dk, 57 sn
Yazar sadık özdoğan / wordpress
1 kişi beğendi.
590 kere okundu}
22 Eylül 2020

wordpress simple image sizes eklentisi

wordpress simple image sizes eklentisi

merhaba değerli arkadaşlar.
bu yazımda sizlere wordpress resimlerinizi boyutlandırabileceğiniz ve öne çıkarılmış görsellerinizi düzenleyebileceğiniz bir eklentiden bahsedeceğim.
eklentinin anlatımına geçmeden önce küçük bir bilgi vererek yazıma başlamak istiyorum.
wordpress öne çıkarılmış görsel ile yazılarımızı daha okunaklı ve ilgi odağı haline getirebiliriz. yazı editöründen öne çıkarılmış görsel ekleyerek bu işi yapmamız mümkündür.
öne çıkarılmış bir resim her temada farklı şekilde gösterilebilirler. tema değişikliği yaptığınız zaman resimleriniz bir önceki temanızda olduğu gibi gözükmezler. bu yüzden resim boyutlarını düzenlememiz gerekmektedir.
resimlerinizi düzenlemeniz için simple image sizes eklentisini kullanabilirsiniz.

wordpress simple image sizes eklentisi kurulumu

eklentiyi 2 farklı şekilde kurabilirsiniz. tıpkı diğer wordpress eklentilerinde olduğu gibi 2 farklı yöntem ile kurabilirsiniz.
eklentiyi kurmak için kullanabileceğiniz en basit yöntem; wp yönetim panelinizde bulunan eklentiler sekmesi altındaki yeni ekle bağlantısına tıklayın. ardından eklenti arama bölümünden eklentiyi aratın, eklentiyi bulduktan sonra, yükleyin. yükleme bittikten sonra etkinleştirin.
bu anlattığım yöntem en kolay yöntemdir. bazen eklenti dizininde eklentiyi bulamayabilirsiniz. bunun için sizlere ikinci yöntemide anlatacağım.
simple image sizes
eklentisini bilgisayarınıza indirin. indirme işlemi bittikten sonra zipten çıkarın. ftp programı aracılığıyla eklentiyi; wp-content/plugin dizinine yükleyin. yükleme bittikten sonra, wp yönetim panelinize giderek eklentiyi etkinleştirebilirsiniz.
evet bu yöntemde alternatif olarak kullanacağınız bir yöntemdir.
eklentimizin kurulumu bittiğine göre eklentimizi kullanabiliriz artık.

wordpress simple image sizes eklentisi ayarları ve kullanımı

simple image <a href=sizes eklentisi ayarları">
simple image sizes
eklentisi henüz türkçe diline çevrilmemiş bir eklentidir. eklentinin ayarlarına ulaştıktan sonra, öne çıkarılmış görsellerimizin boyutlarını ayarlayabiliriz ve eklentimizi kullanmadan önceki resimleride yeniden yapılandırabiliriz.
yapmanız gereken sadece temanıza göre resim boyutlarını düzenlemek olacaktır.
eski resimlerinizi düzenlemek için regenereyt butonuna basmanız yeterli olacaktır.
simple image sizes eklentisinin kullanımı ile ilgili soru ve sorunlarınızı yazımın altına yorum olarak bana iletebilirsiniz.
iyi bloglamalar herkese.

Bir önceki yazımız olan wp-config.php dosyası hakkında bilmeniz gerekenler başlıklı makalemizde wordpress, wp-config.php ve wp-config.php güvenliği hakkında bilgiler verilmektedir.

1 kişi beğendi.

sadık özdoğan Hakkında

2015 yılından itibaren sadece wordpress üzerine çalışmalar yürütmekteyim. bu blogla birlikte tüm deneyimlerimi siz okurlarıma aktarmaya çalışacağım.

Yorum Yazın
*

code

site içi arama

e-posta aboneliği

en güncel yazılarımdan haberdar olmak için e-posta aboneliğine katılın.


Yukarı