Yazar sadık özdoğan / web master
1 kişi beğendi.
105 kere okundu
2 Nisan 2020

alexa sıralamasını düşürme

alexa site trafiğinizi takip ederek geliştirdiği algoritmalarla web sitelerini sıralar. elbetteki alexa ile uğraşmak yeterli olmayacaktır. ama kabul etmeliyiz ki alexa web dünyasında önemi olan ve web masterler tarafından takip edilen bir sistemdir. seo çalışmaları yaparkende alexa sıralamısını düşürmek için bir takım çalışmalar yaparız. her ne kadar google bu sıralama ile ilgilenmesede alexa'nın sizi sevmesi seonuzu güçlendirecektir. sadece bir arama motoruna uygun seo yöntemleri geliştirmek doğru değildir. bir web sitesi için seo çalışması yapıyorsak hepsini gözetmek durumdayız. peki alexa sıralaması nasıl düşer?
doğal içerikler üretmek her zaman arama motorlarının önceliğidir. yazı yazarken seçtiğiniz sözcüklere dikkat etmeniz ve kaliteli içerikler üretmeniz gerekecektir.
alexa toolbar kullanmanızı tavsiye etmekteyim. ziyaretçilerinizinde alexa toolbar kullanmasını sağlayın. alexa toolbar ile sitenizi kontrol edecektir.
sosyal medya ile etkileşim içerisinde olmanız gerekmektedir. yayımladığınız yazıyı sosyal medya platformlarında paylaşın ve ziyaretçilerinizin paylaşmasını sağlayın. ücretli backlink ve ya hit satan sitelere aldanmayın. doğal backlink ve doğal hit kazanmanın yollarını arayın.
şunu söylemeliyim elbette sizler bunları yaptığınızda sadece alexa için çalışmazsınız aslında arama motorlarında yükselmek içinde çalışmış olursunuz. o yüzden web sitenizi sürekli güncel tutun.
son olarak şu sözlerimide ekleyip yazımı bitirmek istiyorum.
unutmayın web siteniz bir bitki ve ya bir çocuk gibidir. sürekli ilgi ve bakım ister siz ne kadar ilgilenirseniz ve nasıl beslerseniz seo olarak, alexa sıralaması olarak mutlaka karşılığını alacaksınız.
alexa
ile ilgili bir diğer yazımıda okumanızı tavsiye ederim.
dileğim sizlere faydalı olmak beni takipte kalırsanız sizlere yardımcı olmanın mutluğulunu yaşayacağım.

1 kişi beğendi.

sadık özdoğan Hakkında

2015ten itibaren sadece worddpress ile uğraşan kendi halinde biriyim.

Benzer Yazılarım

Yorum Yazın
*

code

e-posta listeme katılın

en güncel yazılarımdan haberdar olmak için e-posta listeme katılın.


Yukarı